Przyczepy reklamowe – skuteczna reklama?

Coraz częściej w dużych miastach można zauważyć zaparkowane przyczepy, które mają robić za mobilną reklamę. Pomimo tego, że w dużej części przypadków jest to jedynie próba obejścia przepisów o miejscach, w których można ustawiać reklamę, to coraz częściej przedsiębiorcy dostrzegają potencjał w tej formie reklamy, odchodząc od jej przypadkowości. Co warto wiedzieć o przyczepach reklamowych? Jakie są zalety takiej formy reklamy?

Przyczepy reklamowe w Słupsku

Na przykładzie Słupska można wskazać, że obecnie popularne miejskie skrzyżowania coraz rzadziej zastawiane są przyczepami z prostokątnymi reklamami, a coraz częściej jest to reklama kreatywna, zmuszająca odbiorcę do myślenia. Wbrew pozorom to właśnie takie reklamy są obecnie najskuteczniejszym środkiem dotarcia do potencjalnych klientów i zwiększenia obrotów firmy.

Przyczepy reklamowe w Słupsku są mobilnymi reklamami, które nieustannie jeżdżą po mieście. W ten sposób są znacznie bardziej zauważalne i docierają do różnych osób. Oczywistym jest, że w danych miejscach można spotkać przeważnie te same osoby, a tym samym po kilku dniach reklama w danej lokalizacji staje się opatrzona – liczba docelowych potencjalnych klientów w każdej lokalizacji jest ograniczona (ewentualnie osoby przyjezdne mogą zwiększać zasięg reklamy). Z reklamą mobilną jest zupełnie inaczej.

Co jest najważniejsze w mobilnej reklamie?

Oprócz wspomnianej zmiany lokalizacji, która jest niewątpliwą przewagą nad tradycyjną formą billboardów, należy zwrócić uwagę na samą treść reklamy i sposób jej wydruku. Duża powierzchnia reklamowa sprawia, że druk powinien być wyraźny, zaś sam przekaz stosunkowo prosty i kreatywny. W przypadku mobilnej reklamy odbiorca ma z nią kontakt zaledwie przez kilka sekund i w tym czasie musi mu ona zostać w pamięci.

Podsumowując, jeżeli planujemy kampanię marketingową własnej firmy, warto skontaktować się z okoliczną drukarnią i zasięgnąć porady na temat projektów mobilnej reklamy.


Projekt i wykonanie: Bednarek Media