Reklama w Słupsku – duży format?

Pomimo tego, że rynek reklam i szeroko rozumianego marketingu zmienia się z każdym dniem i coraz to nowsze formy reklamy wprowadzane są do obrotu, to wciąż jedną z głównych form reklamy stanowią reklamy wielkoformatowe. Co warto o nich wiedzieć i jak wygląda sytuacja z samym drukiem reklam w dużym formacie?

Już na samym początku zaznaczmy, że druk wielkoformatowy będziemy analizować na przykładzie Słupska, jako reprezentatywnego miasta, w którym spotkać możemy każdą formę reklamy miejskiej – począwszy od billboardów na przystankach komunikacji miejskiej, przez roznoszone ulotki, a skończywszy właśnie na reklamach wielkoformatowych.

Forma reklamy determinuje jej treść?

Decydując się na reklamę wielkoformatową warto zadbać przede wszystkim o jej przekaz oraz formę prezentacji. Ze względu na duży format takiej reklamy, jest ona stosunkowo łatwo zauważalna w mieście i nie ginie na tle innych reklam, nawet jeżeli znajdują się one w jej pobliżu. Warto jednak zadbać, aby zapadała w pamięć i sprawiała, że nawet osoby, które na nią nie spojrzą, były o niej informowane przez innych. Reklama wielkoformatowa musi budzić emocje, a ze względu na jej ingerencję w przestrzeń miejską, jest to niezwykle proste do osiągnięcia.

Druk wielkoformatowy w Słupsku

Ze względu na dużą ilość drukarni wielkoformatowych działających w Słupsku, przygotowanie odpowiedniej kampanii marketingowej i jej wdrożenie jest niezwykle szybkie. Ważny jest jednak projekt przygotowany w odpowiednim formacie i rozdzielczości, nadającej się do druku wielkoformatowego.

Podsumowując, decydując się na wdrożenie kampanii marketingowej opartej na druku wielkoformatowym w Słupsku lub miejscowościach sąsiednich, warto dokładnie przemyśleć całą kampanię i odpowiednio do niej podejść. Zaufanie i markę buduje się dobrymi pomysłami, zaś stracić można wszystko jedną nieprzemyślaną reklamą.


Projekt i wykonanie: Bednarek Media